صنعت چاپ،چاپخانه،قیمت برگه،قیمت کارتن،چاپ،چاپ ارزان،چاپ برگه رنگی،چاپ با کیفیت،دانلود،نرم افزار چاپ،چاپ کاور،لیست چاپخانه های ایران

آغاز به کار جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان

آغاز به کار جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان

دسته بندی : چاپخانه ایران تاریخ : شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷

خبرگزاری ایسنا: نخستین کنگره سراسری جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان، برگزار شد.

شهیندخت مولاوردی در اولین کنگره سراسری «جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان » در ارتباط با شکل گیری این حزب اظهار کرد: از سال ۸۰ پروانه فعالیت خود را از وزارت کشور دریافت کردیم که البته باید بگویم آن زمان ما برای یک تشکل صنفی و تخصصی درخواست دادیم ، اما به دلیل این که اسم جمعیت “حمایت از حقوق زنان” بود وزارت کشور به ما پروانه فعالیت حزب را داد.

وی خاطر نشان کرد: هسته اولیه این جمعیت که در چارچوب قانون اساسی فعالیت می‌کند، را ۹ نفر تشکیل می‌دهند ،اما به مرور که به این نتیجه رسیدیم زنان به تنهایی نمی‌توانند اهداف را پیش ببرند، از مردان هم کمک خواستیم تا فعالیت‌های انسانی‌مان را پیش ببریم.

مولاوردی یادآور شد: در دولت‌های نهم و دهم علی رغم خیزهایی که برداشته شد هیچ گشایشی صورت نگرفت، در دولت یازدهم هم همزمان با مسئولیت بنده بنا شد جمعیت فعالیت نکند.اما در حال حاضر جمعیت تشکلی است که به استناد آئین نامه وزارت کشور فعالیت می‌کند.

وی هدف از تشکیل این تشکل را گسترش و تقویت فرهنگ احترام به حقوق بشر زنان در سراسر جهان دانست.

مولاوردی سپس گفت: از اهم کارهایی که انجام خواهیم داد؛ شناسایی وضعیت، جریان سازی، ترویج فرهنگ حمایت از زنان و حساسیت آفرینی نسبت به حقوق زنان است.به غیر از زنان، مردان هم می‌توانند عضو جمعیت حمایت از حقوق زنان باشند.

مولاوردی اظهار کرد:دور نگاه داشتن زنان از فعالیت‌های جامعه باعث شده که مسائل و مشکلاتی به وجود آید. امروزه این واقعیت است که بدون مشارکت زنان نمی‌توان هیچ راه حل پایداری برای مشکلات تهدیدآمیز اجتماعی، اقتصادی و سیاسی پیدا کرد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.