صنعت چاپ،چاپخانه،قیمت برگه،قیمت کارتن،چاپ،چاپ ارزان،چاپ برگه رنگی،چاپ با کیفیت،دانلود،نرم افزار چاپ،چاپ کاور،لیست چاپخانه های ایران

بانک‌ها روی اعصاب زلزله‌زدگان کرمانشاه راه نروند

خبرگزاری ایسنا: لیست افرادی که مشمول امهال تسهیلات می‌شوند به بنیاد مسکن تحویل شده و از طریق ستاد بازسازی نیز به بانک ها اعلام شده است.

استاندار کرمانشاه گفت: روند بازسازی مناطق زلزله‌زده استان باید شتاب بیشتری بگیرد.

هوشنگ بازوند در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در مناطق زلزله‌زده گفت: لیست افرادی که مشمول امهال تسهیلات می‌شوند به بنیاد مسکن تحویل شده و از طریق ستاد بازسازی نیز به بانک ها اعلام شده است.

وی افزود: بعد از اعلام این لیست هیچ بانکی حق ندارد به زلزله زدگان مشمول امهال پیامک بزند که تکلیف قسطش را مشخص کند.

وی با تاکید براین‌که بانک‌ها هرچه سریع‌تر باید جلوی این پیامک بازی‌ها را بگیرند، گفت: چرا بانک‌ها روی اعصاب مردم زلزله‌زده راه می‌روند، روند امهال وام‌ها در حال انجام است و درصورت ارسال پیامک به زلزله زدگان، با بانک خاطی برخورد می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۹۵ هزار واحد احداثی و تعمیری در استان گفت: تاکنون ۴۶ هزار پرونده به بانک‌ها معرفی شده، اما پرداخت‌ها ناچیز است.

وی افزود: از مجموع ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص شده جهت بازسازی مناطق زلزله‌زده، رقم پرداختی‌ها ناچیز است و باید شتاب بیشتری بگیرد.

وی با ابراز نارضایتی از روند بازسازی مناطق زلزله زده، اظهار کرد: بازسازی باید شتاب بیشتری بگیرد تا بتوان به وعده داده شده توسط رییس جمهور مبنی بر اتمام بازسازی مناطق زلزله زده روستایی تا پایان شهریورماه امسال عمل کرد.

وی با ابراز نارضایتی در خصوص روند صدور پروانه واحدهای تخریب شده، گفت: هشت هزار واحد به نظام مهندسی جهت صدور پروانه معرفی شده که تاکنون تنها نیمی از آنها انجام شده است.

وی افزود: این درحالی است که نظام مهندسی قول داده تا ۱۵ اردیبهشت ماه کار صدور این تعداد پروانه به پایان برسد.

بازوند تاکید کرد: اگر نظام مهندسی استان نمی‌تواند از هم اکنون اعلام کند تا نظام مهندسی سایر استان‌ها را به کمک بگیریم، والا ۱۵ اردیبهشت ماه هیچ عذری پذیرفته نیست.

وی با بیان این‌که زلزله ظرف مدت ۲۰ ثانیه پنج تا شش هزار میلیارد تومان به استان خسارت وارد کرد گفت: برای جبران خسارت‌ها ۵۳۰۰ میلیارد تومان در قالب پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض لحاظ شده است.

وی افزود: از این میزان ۸۸۱ میلیارد تومان آن کمک بلاعوض بوده که ۶۰ تا ۷۰ درصد آن پرداخت شده است.

بازوند افزود: هم‌چنین ۵۲۵ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های استان بوده که تخصیص داده نشده است.

وی افزود: ۲۷۰۰ میلیارد تومان نیز به امر تسهیلات مسکن و ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن برای امر اشتغالزایی در مناطق زلزله زده اختصاص یافته است.

استاندار کرمانشاه در ادامه به نرخ بالای بیکاری استان اشاره کرد و افزود: در این زمینه سند اشتغال دو ساله تدوین شده و شامل هفت برنامه است که جای برنامه اشتغال در حوزه ICT در آن خالی است که در این زمینه خواستار حمایت وزارت ارتباطات برای تدوین این برنامه هستیم.

وی افزود: هم‌چنین تقاضا داریم ۱۵۰ سایت دیگر علاوه بر تعهدات جاری اپراتورها برای استان در نظر گرفته شود.

استاندار کرمانشاه هم‌چنین تامین فیبر نوری برای بازارچه‌های مرزی شیخ صله، شوشمی و تیله کو را خواستار شد.

وی افزود: بازارچه سومار نیز در حال تبدیل به یک بازارچه رسمی است و نزدیکترین فاصله را تا بغداد دارد و نیاز است برای تامین فیبر نوری آن اقدام شود.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.