صنعت چاپ،چاپخانه،قیمت برگه،قیمت کارتن،چاپ،چاپ ارزان،چاپ برگه رنگی،چاپ با کیفیت،دانلود،نرم افزار چاپ،چاپ کاور،لیست چاپخانه های ایران

ثبت بزرگترین زلزله هفته در “هجدک” کرمان

ثبت بزرگترین زلزله هفته در “هجدک” کرمان

دسته بندی : چاپخانه ایران تاریخ : شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷

2018 04 13 23 38 15 702911 aysam.ir  - ثبت بزرگترین زلزله هفته در “هجدک” کرمان

در هفته گذشته منطقه “هجدک” استان کرمان زلزله ۴٫۱ ریشتری را تجربه کرد ضمن آنکه در استان‌های خوزستان و سمنان زلزله‌های بیش از ۳ ریشتر به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بررسی زلزله‌های هفته گذشته نشان می‌دهد که بزرگترین زلزله هفته گذشته با بزرگای ۴٫۱ در هجدک استان کرمان به ثبت رسید و استان‌های خوزستان، فارس و سمنان پر زلزله‌های این هفته بوده‌اند.

زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۸ فروردین

“دهرم” استان فارس با زلزله ۳ ریشتری لرزید. عمق این زلزله در ۱۰ کیلومتری زمین و کانون آن در ۱۵ کیلومتری دهرم و ۳۲ کیلومتری فراشبند استان فارس و ۴۶ کیلومتری شنبه استان بوشهر بوده است. زلزله ۲٫۸ ریشتری دیگر زلزله‌ این منطقه بوده است.

در “خواجه” استان آذربایجان شرقی زلزله ۳٫۱ ریشتری رخ داد که عمق آن در ۸ کیلومتری عمق زمین و کانون آن در ۱۰ کیلومتری خواجه، ۱۸ کیلومتری تبریز و ۱۹ کیلومتری باسمنج استان آذربایجان شرقی گزارش شد.

“فاریاب” استان کرمان با زلزله ۲٫۵،”هجدک” این استان زلزله ۲٫۵ و در راور استان کرمان زلزله ۲٫۵ ریشتری رخ داد.

در “بستک” استان هرمزگان زلزله ۲٫۹ ریشتری به ثبت رسید. ضمن آنکه زلزله‌های ۲٫۶ ریشتری در گوریه و ۲٫۶ ریشتری در گتوند استان خوزستان گزارش شد.

سرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله ۳٫۹ ریشتری در عمق ۸ کیلومتری و سرمست این استان زلزله ۲٫۹ ریشتری را تجربه کردند.

یکشنبه ۱۹ فروردین

در “شهداد” استان کرمان زلزله‌های ۲٫۹، ۲٫۸ و ۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید.

“سفید سنگ” استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۷ و دوبرجی استان فارس زلزله ۲٫۸ رخ داد و بعد از آن زلزله ۳٫۱ ریشتری در عمق ۱۱ کیلومتری به ثبت رسید.

در اهواز زلزله ۳٫۱ ریشتری رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۷ کیلومتری اهواز، ۱۹ کیلومتری ویس و ۲۹ کیلومتری ملاثانی استان خوزستان بوده است.

دوشنبه ۲۰ فروردین

“دهدز” استان خوزستان با زلزله ۳٫۹ ریشتری لرزید. عمق این زلزله در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۲۱ کیلومتری دهدز و ۲۲ کیلومتری صیدون استان خوزستان و ۳۱ کیلومتری دیشموک استان کهگیلویه وبویر احمد بوده است.

در “صیدون” استان خوزستان زلزله‌های ۲٫۸ و ۲٫۵ و گوریه استان خوزستان زلزله ۳٫۴ ریشتری در عمق ۱۲ کیلومتری رخ داد.

در “دهرم” استان فارس زلزله‌های ۲٫۸، ۳٫۹ ریشتری در عمق ۱۵ کیلومتری و ۲٫۷ ریشتری رخ داد.

“کوزان” استان کرمانشاه زلزله ۲٫۵ و ازگله این استان زلزله ۲٫۸ را تجربه کردند.

در “جندق” استان اصفهان زلزله ۲٫۸، تسوج آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۷ و بوئین سلفی استان کردستان زلزله ۲٫۵ گزارش شد.

در “هجدک” استان کرمان زلزله ۳٫۳ ریشتری در عمق ۶ کیلومتری نیز رخ داد.

سه‌شنبه ۲۱ فروردین

“حصارگرمخان” استان خراسان شمالی زلزله ۲٫۷، رازمیان استان قزوین زلزله ۲٫۸ و نیر استان اردبیل زلزله ۲٫۸ ریشتری را تجربه کردند.

در “گردکشانه” استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵ رخ داد. زلزله ۳ ریشتری از دیگر زلزله‌های این منطقه بوده که در عمق ۱۲ کیلومتری و در کانون ۶ کیلومتری گردکشانه، ۱۳ کیلومتری پیرانشهر و ۲۴ کیلومتری نقده استان آذربایجان غربی رخ داد.

“صیدون” استان خوزستان زلزله ۳٫۶ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد. کانون این زلزله در ۲۱ کیلومتری صیدون و ۲۴ کیلومتری دهدز استان خوزستان و ۲۸ کیلومتری دیشموک، کهگیلویه وبویر احمد گزارش شده است.

در حسینیه استان خوزستان زلزله ۲٫۵ رخ داد ضمن آنکه در شهرهای گلبافت استان کرمان زلزله ۲٫۷، هجدک این استان زلزله ۲٫۶ و دهرم استان فارس زلزله‌های ۲٫۹ و ۲٫۸ گزارش شد.

چهارشنبه ۲۲ فروردین

زلزله ۳٫۶ ریشتری “کلاته خیج” استان سمنان اولین رخداد مهم روز ۲۲ فروردین بوده است. این زمین‌لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۲۰ کیلومتری کلاته خیج استان سمنان و ۲۲ کیلومتری رامیان و ۲۶ کیلومتری نوده خاندوز استان گلستان بوده است.

“اسالم” استان گیلان زلزله ۲٫۶ و در سرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله ۲٫۶ ریشتری رخ داد.

در “میناب” استان هرمزگان زلزله ۳٫۱ ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتری رخ داد که کانون آن در ۲۸ کیلومتری میناب، ۲۹ کیلومتری بیکاه و ۳۲ کیلومتری تخت استان هرمزگان گزارش شد.

“چغامیش” استان خوزستان نیز با زلزله ۳ ریشتری لرزید. عمق این زلزله در ۱۱ کیلومتری و کانون آن در ۱۲ کیلومتری چغامیش، ۲۲ کیلومتری میانرود و ۲۳ کیلومتری گتوند استان خوزستان بوده است.

در “اهواز” استان خوزستان نیز زلزله ۳٫۵ ریشتری به ثبت رسید که عمق آن در ۱۳ کیلومتری و کانون آن در ۸ کیلومتری اهواز، ۳۰ کیلومتری ویس و ۳۶ کیلومتری حمیدیه استان خوزستان بوده است.

در “هجدک” استان کرمان زلزله ۴٫۱ ریشتری به ثبت رسید. عمق این زلزله در ۸ کیلومتری بوده است.

پنج‌شنبه ۲۳ فروردین

“سبزوار” استان خراسان رضوی در بامداد روز ۲۳ فروردین با زلزله ۳٫۴ ریشتری لرزید. عمق این زلزله در ۷ کیلومتری و کانون آن در ۱۳ کیلومتری سبزوار، ۲۶ کیلومتری سلطان آباد و ۳۶ کیلومتری ششتمد استان خراسان رضوی بوده است. این منطقه همچنین زلزله ۲٫۷ ریشتری رخ داد.

خنج استان فارس نیز زلزله ۳٫۱ ریشتری را تجربه کرد. این زمین‌لرزه در عمق ۴ کیلومتری و کانون آن در ۲۰ کیلومتری خنج، ۴۶ کیلومتری بنارویه و ۴۸ کیلومتری اوز استان فارس بوده است.

شهر “پیر” این استان همچنین با زلزله ۳٫۳ ریشتری لرزید. عمق این زلزله در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۱۹ کیلومتری شهر پیر، ۲۳ کیلومتری حاجی آباد و ۲۷ کیلومتری مزایجان استان فارس بوده است.

در “نودژه” استان کرمان بعد از زلزله‌های ۲٫۵، ۲٫۹، ۲٫۷ ریشتر زلزله ۳٫۵ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد. کانون این زلزله در ۹ کیلومتری نودژ و ۱۶ کیلومتری منوجان استان کرمان و ۳۳ کیلومتری دهبارز استان هرمزگان گزارش شد.

در “منوجان” استان کرمان زلزله ۲٫۸، در راور این استان زلزله ۳ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری، هجدک این استان زلزله ۲٫۹ ریشتری به ثبت رسید.

در “زیارتعلی” استان هرمزگان زلزله ۲٫۸، در “آغاجاری” استان خوزستان زلزله ۲٫۸ ریشتری و “شوشتر” این استان زلزله‌های ۲٫۷ و ۳ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد.

در “ازگله” استان کرمانشاه زلزله ۲٫۶ و “سرپل ذهاب” این استان زلزله ۲٫۸ ریشتری گزارش شد.

جمعه ۲۴ فروردین

در “شول آباد” استان لرستان زلزله ۲٫۷، “زر آباد” استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۵ و “شوشتر” استان خوزستان زلزله ۲٫۹ ریشتری رخ داد.

“سومار” استان کرمانشاه نیز زلزله ۲٫۹ ریشتر را تجربه کرد.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

لینک به منبع : ثبت بزرگترین زلزله هفته در “هجدک” کرمان

مطالب مرتبط بیشتر:

  1. ایجاد گذرگاه موقت دارو در رگ‌ها با نانوذرات مغناطیسی
  2. رونمایی از برنامه جامع فرهنگی دانشگاه آزاد در آینده نزدیک
  3. دو انتصاب در واحد علوم و تحقیقات تهران
  4. فناوری اطلاعات حلال مشکلات رشته‌های مختلف است
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.