صنعت چاپ،چاپخانه،قیمت برگه،قیمت کارتن،چاپ،چاپ ارزان،چاپ برگه رنگی،چاپ با کیفیت،دانلود،نرم افزار چاپ،چاپ کاور،لیست چاپخانه های ایران

حمله تند کیهان به نایب رئیس مجلس

حمله تند کیهان به نایب رئیس مجلس

دسته بندی : چاپخانه ایران تاریخ : پنج شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷

روزنامه کیهان نوشت: آقای علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس، تحلیل قابل تامل و تاسف باری درباره مشکلات اقتصادی این روزهای کشور و علت آن ارائه کرده است.

این نماینده‌ مجلس‌در مصاحبه‌ای می‌گوید: مسئول وضعیت جاری کشور آنهایی هستند که با هوا کردن موشک تلاش کردند برجام اجرا نشود که البته به هدف‌شان هم رسیدند.اگر کل نظام در اجرای برجام مصمم بود و اگر همه تلاش می‌کردند برجام درست اجرا شود امروز بسیاری از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی که وارد ایران شدند.

در ایران می‌ماندند و سرمایه‌گذاری می‌کردند و ترامپ هم به آسانی نمی‌توانست از برجام خارج شود، اما بخشی از حکومت از ابتدا مایل به اجرای برجام نبود و بالاخره به هدفش هم رسید. مشکلات امروز کشور هم به گردن این افراد است، اما این افراد مدعی‌ به هم خوردن وضعیت کشور هستند.

مطهری خطاب به این گروه موهوم که نامی از آنان نمی‌برد، ادامه می‌دهد: وضع فعلی جاری کشور کاری است که خودتان کردید و نمی‌توان همه تقصیر را به گردن دولت روحانی انداخت. وضعیت جاری کشور تقصیر دلواپسان و همه کسانی است که تلاش کردند برجام اجرا نشود البته دولت هم حتما سوء مدیریت داشته است.

این سخنان آقای مطهری را می‌توان ناشی از دو علت دانست. علت نخست، کم اطلاعی وی از مسائل مربوط برجام است. حتی دولت آمریکا نیز در خروج از برجام مدعی نشده است که به دلیل عدم اجرای برجام از سوی ایران از این توافق خارج می‌شود.

ترامپ به صراحت اعلام کرد که چند دلیل برای خروج از برجام دارد که یکی از اصلی‌ترین آنها دائمی نبودن توافق بود و همچنان خواهان آن است که «بند غروب» از توافق حذف شود.

مطهری در حالی مدعی است که بخشی از حکومت مایل به اجرای برجام نبود که جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرد. سرعت انجام این تعهدات و فراتر رفتن از تعهدات به‌شکلی بود که حتی غربی‌ها را نیز به تعجب واداشت!

در رد این ادعای آقای مطهری همین بس که با گذشت حدود ۳ ماه از خروج آمریکا از برجام، جمهوری اسلامی همچنان بطور کامل به تعهدات خود عمل می‌کند و ذره‌ای از آنها نکاسته است. گروه موهومی که مطهری از آنها یاد می‌کند، چطور می‌توانند ترامپ را مجبور به خروج از برجام کنند و نمی‌توانند مانع ادامه اجرای تعهدات برجامی ایران شوند؟!

علت دوم برای این موضع‌گیری مطهری را باید در حب و بغض‌های سیاسی و جناحی جست‌وجو کرد. هر سیاستمدار و نماینده‌ای می‌تواند سلایق سیاسی و جناحی خاص خود را داشته باشد و این موضوع در ایران به گونه‌ای است که افراد به راحتی و بدون هزینه، تغییر موضع نیز می‌دهند.

گنجاندن افرادی با تابلوی اصولگرا در لیست اصلاح‌طلبان -از جمله شخص آقای مطهری و چند نفر دیگر- نمونه‌ای از تغییرات آب و هوایی سیاسی است. اختلاف سلیقه و تغییر موضع سیاسی یک چیز است و قربانی کردن مسائل و منافع ملی پای این سلایق و حب و بغض‌ها مسئله‌ای دیگر.

در حالی که آمریکا از برجام خارج شده و شمشیر را برای ملت ایران از رو بسته است، متهم کردن داخلی‌ها در این زمینه جز آب ریختن به آسیاب دشمن است؟ دشمنی که باید برای بدعهدی خود پاسخگو و در مقام بدهکار باشد، با این مواضع طلبکار و جری‌تر نخواهد شد و نخواهد گفت ببینید خودشان هم می‌دانند که مقصرند؟!

گویا در ایران برخی می‌خواهند از جفرسون هم دموکرات‌تر باشند! فرمانده ناو آمریکایی موشک شلیک می‌کند و ۲۹۰ شهروند غیرنظامی ایران را در هوا تکه تکه می‌کند و مدال افتخار می‌گیرد. در ایران که اطراف آن مملو از پایگاه‌های نظامی آمریکایی است، نظامیان کشور به دلیل خودکفایی در صنعت موشکی از سوی نماینده مجلس ملامت می‌شوند!

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.