صنعت چاپ،چاپخانه،قیمت برگه،قیمت کارتن،چاپ،چاپ ارزان،چاپ برگه رنگی،چاپ با کیفیت،دانلود،نرم افزار چاپ،چاپ کاور،لیست چاپخانه های ایران

چرا دلار از ۵۰۰۰ تومان عبور کرد؟

چرا دلار از ۵۰۰۰ تومان عبور کرد؟

دسته بندی : چاپخانه ایران تاریخ : چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

انتخاب: محمدرضا نجفی منش، عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: پیش بینی بنده این است که در روز‌های آینده بانک مرکزی دخالت می‌کند و قیمت دلار را کمی پایین می‌آورد.

نجفی منش درباره عبور قیمت دلار از ۵۰۰۰ تومان در آغاز سال جدید گفت: پیش از آغاز سال ۹۷، قیمت دلار را تا ۵۰۰۰ تومان پیش بینی کرده بودم. در آن زمان پیش بینی کردیم قیمت بین ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان خواهد بود که اندکی از این رقم بالاتر رفت.

او درباره علت این افزایش قیمت در ایام نوروز گفت:، چون در این فاصله بانک مرکزی وارد عمل نشده بود، این وضعیت به وجود آمد، اما تصورم این است که دخالت بانک مرکزی قیمت را پایین می‌آورد. چون همان طور که می‌دانید نرخ ارز بستگی به دخالت بانک مرکزی دارد.

نجفی منش ادامه داد: پیش بینی بنده این است که در روز‌های آینده بانک مرکزی دخالت می‌کند و قیمت دلار را کمی پایین می‌آورد.

این عضو اتاق بازرگانی تهران درباره عملکرد بانک مرکزی در حوزه ارز گفت:، چون بانک مرکزی قیمت ارز را تک نرخی نکرده نمره قبولی نمی‌گیرد. ارز باید تک نرخی باشد و قیمت آن نیز در بازار تعیین شود. در حال حاضر، برخی ۳۸۰۰ تومان، برخی ۴۸۰۰ تومان و برخی دیگر بالاتر از ۵۰۰۰ تومان عرضه می‌کنند؛ یعنی ارز در حال حاضر سه نرخ دارد.

نجفی منش تصریح کرد: ارز ابتدا باید تک نرخی و برای همه یکسان شود و سپس بازار قیمت آن را تعییین کند نه سیستم دستوری، مالی بانکی.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 2
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.