اخبار

آغاز متفاوت‌ترین جشنواره فیلم کوتاه تهران/ بستر فضای مجازی و آموزش جشنواره‌ای

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ، این متفاوت‌ترین آغاز به کار جشنواره فیلم کوتاه تهران در طی سال های برگزاری آن بوده است؛ شرایطی که کرونا به اجبار به جهان تحمیل کرد، به مشاغل آسیب زد و ساز و کار امور را دستخوش تحول کرد، این نه فقط یک شرایط ویژه که گلوگاهی مهم برای عبور از یکی از سخت‌ترین بازه‌های تاریخی است، حالا جهان برای مبارزه با این ویروس تمام قد بسیج شده اما هرچه بیشتر تقلا می‌کند، کمتر نتیجه می‌گیرد، هیچ شغلی از آن در امان نیست و هیچ انسانی خود را از تیغ برنده‌اش مصون نمی‌بیند.

اقتصاد شکننده سینما بیش و پیش از هرچیزی نیاز به مراقبت دارد اما گویا کرونا حالا پایه‌های آن را هم به لرزه درآورده، حالا زنگ هشدار به صدا درآمده و جان این هنر_ صنعت نیازمند تیمار است.

جشنواره‌های سینمایی نه یک التیام که بیشتر حکم بازوی محرکه را برای فیلمسازان دارند، انگیزه‌های‌شان را افزایش می‌دهند و در این بزنگاه تاریخی بیشتر مجرایی برای تنفس این هنر به شمار می‌آیند.

در ابتدای این متن اشاره شده که این متفاوت‌ترین آغاز جشنواره فیلم کوتاه تهران بوده است، دیگر نه از افتتاحیه های سال های گذشته خبری هست نه آن دور هم جمع شدن های فیلمسازان و دوستداران سینما برای تماشای آثار و صحبت درباره چند و چون فیلم‌ها.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن